قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا ساخته شد +عکس

قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا ساخته شد +عکس

سرانجام شایعات به حقیقت پیوستند و AMD پرچمدار جدید کارت های گرافیک خود را به نام Radeon Pro Duo معرفی کرد. این کارت جایگزین Radeon R9 295X می شود که هم اکنون قدرتمندترین کارت گرافیک دو هسته ای دنیا است.

AMD هیولای دو هسته ای جدید خود را محصولی هم برای گیمرها و هم برای کاربران حرفه‌ای می خواند. Radeon Pro Duo قدرت پردازشی خود را از دو تراشه Fiji کامل (تقلیل نیافته) با 4,096 پردازنده جریانی (واحد سایه زنی)، 256 واحد آدرس دهی بافت و 64 واحد ROP می گیرد، هر یک از این دو پردازنده به 4 گیگابایت حافظه با پهنای باند بالا (HBM) مجهز هستند. 
 

AMD قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را ساخت +عکس


بنابراین این کارت در مجموع 8 گیگابایت حافظه HBM و قدرت محاسباتی اعداد اعشاری 16 ترافلاپس بر ثانیه دارد. این کارت نیز به راهکار خنک سازی مایع یکپارچه ساخت کولر مستر با رادیاتور 120 میلی متری، همان چیزی که با R9 Fury X شاهد بودیم مجهز است. پیکربندی درگاه های خروجی تصویر نیز درست همانند R9 Fury X است و این کارت سه درگاه DisplayPort 1.2a و یک HDMI 1.4a دارد و خبری از HDMI 2.0 نیست. 
 

AMD قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را ساخت +عکس


AMD یکبار دیگر دست به انتخاب لقب سنگینی برای محصول جدید اش زده و Radeon Pro Duo را سریع ترین کارت گرافیک دنیا می خواند. توان مورد نیاز این کارت توسط سه عدد کانکتور 8 پینی PCI-E تامین می شود و مطمئناً کم مصرف نیست. 
 

AMD قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را ساخت +عکس


انتظار می رود این کارت با قیمت 1,499 دلار روانه بازار شود. 

منبع: شهر سخت‌افزار

اين مطلب 831 بار مشاهده شده است

نقاش

فروشگاه قالب وبلاگ نقاش

قالب های سایت نقاش با طراحی جدید و بروز و ارائه شده برای وبلاگهای بلاگفا، میهن بلاگ، رزبلاگ و بلاگ بیان