آیا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تاثیری بر سئو دارد؟

آیا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تاثیری بر سئو دارد؟

آیا دریافت لایک و اشتراک از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر روی سئوی سایت تأثیرگذار هستند؟ خرید لایک فیسبوک روی سئوی سایت من اثرگذار خواهد بود؟ آیا خرید لایک گوگل پلاس باعث افزایش رتبه سایت من خواهد شد؟

افرادی که اعتقاد دارند شبکه‌های اجتماعی تاثیری بر سئو ندارند، معمولاً به این جمله استناد می‌کنند:
 
گوگل می‌گوید لایک‌های فیسبوک و توئیتر بر روی رتبه‌بندی وبسایت تاثیری ندارند. بنابراین، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بر سئو تاثیری ندارند.
 
نیمی از جملۀ بالا درست است. آیا می‌توانید نیمه درست را شناسایی کنید؟
 
این حقیقت دارد که گوگل، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیسبوک را به صورت مستقیم در رتبه‌بندی نتایج جستجو تاثیر نمی‌دهد. اما از طرف دیگر، فعالیت درست و موفق در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بر روی سئوی شما موثر باشد. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی دو مزیت بزرگ برای سئوی وبسایت شما به همراه دارد:
 
  • تشخیص محتوای سایت توسط موتورهای جستجو و ایندکس کردن آنها.
  • ترویج و تبلیغ محتوای سایت که به افزایش ترافیک، به اشتراک‌گذاری بیشتر و لینک بیلدینگ ختم می‌شود.
 
شبکه های اجتماعی بر سئو تاثیر دارند
 
فعالیت داشتن در شبکه‌های اجتماعی محتوای سایت شما را در اختیار کاربران علاقمند قرار می‌دهد که این امر سبب افزایش بازدید وبسایت، افزایش تعداد جستجو و درگیر شدن کاربران با محتوای سایت شما میشود. همچنین، فعالیت در شبکه های اجتماعی شانس دریافت بک لینک‌های معتبر را افزایش می‌دهد. 
 
اما دقت داشته دیگر خرید انبوه لایک فیسبوک یا گوگل پلاس جز اتلاف هزینه عایدی برای سایت شما نخواهد داشت. زیرا این لایک‌ها واقعی نیستند و باعث تولید ترافیک برای صفحات سایت شما نخواهند شد. 
فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی بر سئوی سایت مفید خواهد بود که نتیجه آن افزایش ترافیک سایت گردد.
 
 
اين مطلب 2147 بار مشاهده شده است