آیپد پرو 9.7 بهترین صفحه نمایش LCD را دارد +عکس

آیپد پرو 9.7 بهترین صفحه نمایش LCD را دارد +عکس

نمایشگر آپید پروی 9.7 اینچی، از تمام نمایشگرهای LCD دیگر، از جمله LCD آیپد پروی 12.9 اینچی عملکردی بهتر دارد.

وب سایت DisplayMate با بررسی آپید پروی 9.7 اینچی اعلام کرده که نمایشگر آن، بهترین صفحه نمایش LCD است که آن ها تا به امروز مورد بررسی قرار داده اند. 
 

آیپد پرو، دارنده بهترین صفحه نماش LCD شناخته شد +عکس


اگرچه آیپد پروی جدید و آیپد ایر 2، اندازه و رزولوشنی یکسان دارند اما نمایشگر آیپد پرو 9.7 اینچی با قابلیت True Tone خود، کیفیتی به مراتب بالاتر از آیپد ایر 2 را به نمایش می گذارد که حتی نمونه آن را در نسخه نخست آیپد پرو نیز ندیده ایم. با این حال، بررسی های DisplayMate صرفا به این قابلیت محدود نشده و آیپد پروی جدید حرف های دیگری نیز برای گفتن دارد. 
 
پیش از هر چیز، تبلت مورد بحث از دو گاموت (محدوده رنگی) پشتیبانی می کند. اولین محدوده رنگی، همان sRGB/Rec.709 است که در اکثر محتویات موجود در اینترنت، تلویزیون، مانیتور و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اما نمایشگر آیپد پروی جدید، از گاموت DCI-P3 هم بهره می گیرد که معمولا از آن در تلویزیون های 4K UHD و سینمای دیجیتال استفاده می شود. 
 
آیپد پروی 9.7 اینچی، هم چنین نشان داده که بیشترین درخشندگی (Brightness) را در میان تمام نمایشگرهای LCD تست شده دارد و به امتیاز 511 نیت دست پیدا کرده؛ یعنی حدود 20 درصد بیشتر از آیپد ایر 2 با 415 نیت. مضاف بر این، پوشش ضد بازتاب جدید اپل، میزان بازتاب نور در آیپد پرو را به کمترین حد در میان تمام نمایشگرها، در دستگاه های همراه رسانده است. 
 
یکی از بخش هایی که نمایشگر آیپد پروی 9.7 اینچی در آن ها شکست خورده، نسبت کنتراست است که گرچه به امتیاز قابل قبول 1022 دست یافته اما همچنان اختلاف زیادی با امتیاز 1631 برادر بزرگتر خود دارد. اما گذشته از اندازه صفحه، رزولوشن و نسبت کنتراست، آیپد پروی کوچکتر توانسته در بخش نمایشگر بسیار عالی ظاهر شود. 
 
در نهایت همان طور که DisplayMate هم اشاره کرده، قابلیت های نمایشگر آیپد پروی 9.7 اینچی ممکن است به آیفون 7 هم منتقل شوند. اپل ظاهرا در تلاش است تا نمایشگرهای LCD خود را بهبود بخشیده و آن ها را به تکامل برساند، بنابراین حتی امکان دارد شایعه استفاده از نمایشگرهای OLED در آیفون بعدی حقیقت نداشته باشد.

منبع: دیجیاتو

اين مطلب 771 بار مشاهده شده است

بخش های دیگر سایت

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
برنامه های اندروید
آخرین ابزارها

نقاش

فروشگاه قالب وبلاگ نقاش

قالب های سایت نقاش با طراحی جدید و بروز و ارائه شده برای وبلاگهای بلاگفا، میهن بلاگ، رزبلاگ و بلاگ بیان