فیلم/ سم فلوراید از نگاه تاریخ - فلوراید دوست انسان یا دشمن آن؟

فیلم/ سم فلوراید از نگاه تاریخ - فلوراید دوست انسان یا دشمن آن؟

تا به حال حتما مطالبی را در مورد فلوراید خوانده اید. چند روز پیش مطلبی در مورد مضرات این ماده منتشر کرده ایم. حال بهتر است بهترین جایگزین برای این ماده خطرناک را بشناسید.

مستندی درباره عوارض مصرف محصولات فلورایدی، هیلتر اولین کسی بود که اجبار کرد آب نوشیدنی زندانیان با سدیم فلوراید مخلوط شود. چون هرکسی فلوراید استفاده کند مطیع و رام می شود!!

در ادامه مقاله حتما این مستند تکان دهنده را ببینید

فلوراید ماده ای است معدنی که برای اولین بار در آبهای اقیانوس آرام کشف شد و مشخص شد ماهیگیران یا ساکنان جزایر این اقیانوس که مقدار زیادی از این ماده وارد بدن آنها شده بود دارای استحکام استخوانی زیادی هستند و به علت وجود بیش از اندازه ماده فلوراید در بدنشان، لکه های قهوه ای رنگ روی دندان هایشان تشکیل شده است.
 
بعد از آن بود که تحقیقات روی این ماده صورت گرفت و استفاده از آن در آب آشامیدنی و خمیردندان ها برای کاهش پوسیدگی دندان ها و استحکام استخوان های بدن و جلوگیری از پوکی استخوان رواج یافت و امروزه نیز این ماده تقریبا در تمامی خمیر دندان ها و  دهان شویه ها وجود دارد و نقش مثبت آن انکارناپذیر است. اما به تازگی تحقیقات دیگری نیز بر روی ماده فلوراید صورت گرفته است که آن روی سکه را نیز ممکن است نشان دهد؛فلوراید ماده ای است که باعث تجمع سموم مضر در بدن می شود!
 
کارکرد فلوراید در بدن بدین صورت است که با اتصال به کلسیم سبب می شود که مینای دندان در مقابل باکتری های تولید شده در دهان مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و از زمان استفاده از فلوراید در آب آشامیدنی و خمیر دندان در بیست سال گذشته حدود 55 درصد از میزان پوسیدگی دندان انسان هایی که آن را مصرف می کنند کاسته شده است.
 
میزان زیاد استفاده از فلوراید منجر به تشکیل لکه های گچی شکل روی دندان و همچنین تشکیل لکه های قهوه ای و سیاه رنگ روی آن می شود. اما تحقیقات اخیر نشان داده است که در بدن برخی از افراد بتدریج فلوراید انباشته می شود و منجر به مسموعیت تدریجی می شود، همچنین با تحقیقاتی که روی جنین هایی که مادرشان از فلوراید استفاده می کنند شده است نشان داده فلوراید می تواند موجب تغییر رنگ پوست نوزاد و بدحالی نوزاد در بدو تولد به علت مسموم شدن به خاطر عبور ماده فلوراید از جفت باشد.
 
گفتنی است تحقیقات در زمینه مضرات احتمالی  ماده فلوراید در صنعت خوراکی و مواد بهداشتی هنوز ادامه دارد و نتایج اولیه تحقیقات را نمی توان کاملا اثبات شده دانست. 
 
 

 
 
 
 تا به حال حتما مطالبی را در مورد فلوراید خوانده اید. چند روز پیش مطلبی در مورد مضرات این ماده منتشر کرده ایم. حال بهتر است بهترین جایگزین برای این ماده خطرناک را بشناسید.
 
در اولین برخورد هر فردی ابتدا به صورت شما و همچنین لبخندی که بر لب دارید نگاه می کند این در حالی است که اگر دندان هایی زیبا و سفید نداشته باشید ممکن است در رفتارهای اجتماعی دچار مشکل شوید.
 
هزینه‌های مربوط به بخش دهان و دندان بسیار بالاست. حتی مراجعه به دندان پزشک بسیار پر هزینه می‌باشد و بیمه‌های مختلف، این هزینه ها را پوشش نمی‌دهند. 
 
با رعایت نکات زیر می‌توانید هم در زمان و هم در هزینه خود صرف جویی کنید و هم دندان‌های سفید و زیبایی داشته باشید :
 
1- سعی کنید نوشیدنی‌ها و موادغذایی حاوی اسید سیتریک را کمتر استفاده کنید و یا در صورت استفاده از موادغذایی حاوی اسید سیتریک، دهان خود را فورا بشویید.مرکبات مثل پرتقال حاوی اسید سیتریک می‌باشند. اسید سیتریک مانند سایر اسیدها، به مرور زمان سبب خوردگی و از بین رفتن مینای دندان می‌شود. صدمه به مینای دندان برگشت پذیر نمی‌باشد و سبب می‌شود تا فرد بیشتر دچار پوسیدگی دندان و ایجاد لکه روی دندان شود. 
 
 
 
2- استفاده زیاد از موادی مانند چای، قهوه و نوشابه تاثیرات بدی روی دندان‌ها به جای می‌گذارد و سبب آسیب‌های دندانی می‌شود. در نظر داشته باشید بعد از مصرف این گونه مواد، دندان‌های خود را مسواک بزنید.همچنین مصرف سیگار سبب زرد شدن و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.
 
سفید کردن دندان‌ها در خانه 
 
شما در خانه نیز می توانید با خرید تعدادی وسیله و همچنین انجام برخی از کارها به راحتی به دندان های سفیدی دست پیدا کنید. مواد لازم برای این کار عبارتند از: جوش شیرین، هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه، نمک. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با سه یا چهار قطره آب اکسیژنه و نصف قاشق چای‌خوری نمک طعام مخلوط کنید. 
 
این مخلوط را می‌توانید همانند خمیر دندان برای تمیز کردن دندان هایتان استفاده کنید.هیدروژن پراکسید و جوش شیرین هر دو خاصیت سفیدکنندگی دارند و نمک برای برطرف کردن لکه‌های دندانی بسیار مناسب عمل می‌کند.با این خمیر دندان خانگی که خود تهیه کرده اید، دو تا سه بار در روز مسواک بزنید.
 
بعد از مسواک زدن، از نخ دندان استفاده کنید تا هرگونه موادی را که در لابلای دندان‌های شما باقی مانده است، از بین ببرد و خارج کند. سعی کنید قبل و بعد از این کار، عکسی از دندان هایتان بگیرید و آنها را با هم مقایسه کنید. زیرا سفید شدن دندان‌ها یک فرایند تدریجی است و ممکن است متوجه آن نشوید ولی با عکس گرفتن، پیشرفت کار خود را مشاهده می‌کنید و تشویق می‌شوید تا این کار را ادامه دهید. 
 
هرگز سفت و محکم مسواک نزنید، زیرا سبب فرسایش مینای دندان‌ها می‌شود و آسیب‌های دندانی را به دنبال خواهد داشت. همیشه با فشار متعادل مسواک بزنید.
 

 

 

 

 

اين مطلب 657 بار مشاهده شده است

بخش های دیگر سایت

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
برنامه های اندروید
آخرین ابزارها

نقاش

فروشگاه قالب وبلاگ نقاش

قالب های سایت نقاش با طراحی جدید و بروز و ارائه شده برای وبلاگهای بلاگفا، میهن بلاگ، رزبلاگ و بلاگ بیان