دانلود آهنگ روسی پولیوشکا پوله Polyushko polye

دانلود آهنگ روسی پولیوشکا پوله Polyushko polye

آهنگ زیبای روسی پولیوشکو پوله یا پالیوشکا پولیه Polyushka polye یکی از زیباترین ساخته‌های طول تاریخ به حساب می‌آید. این آهنگ را می‌توانید با لینک مستقیم دانلود نمایید.

دانلود فیلم:

پولیوشکو پوله یا پالیوشکا پولیه (Polyushko polye) یکی از زیباترین ساخته های طول تاریخ به حساب می آید. این موسیقی اولین بار در سال 1933 توسط لیف کنیپر (Lev Konstantinovich Knipper) ساخته شد. این موسیقی از زمانی که توسط سربازان ارتش سرخ خوانده شد به گوش بسیاری از مردم دنیا رسید. پولیوشکو پوله اثریست که بسیاری از ما آن را شنیده ایم و حتی در برخی از فیلم ها از آن استفاده شده است اما شاید آن را به اسم نشناسیم. در ادامه بیشتر درمورد این موسیقی توضیح خواهیم داد. 

تاریخچه ی قطعه ی پولیوشکو پوله

پولیوشکو پوله در 55 نوع مختلف توسط هنرمندان بسیار مشهور ساخته شده است. همانطور که گفتیم اولین بار توسط لیف کنیپر این قطعه ساخته شد. شعر زیبای پولیوشکو پوله اثر ویکتور گوسیف (Viktor Gusev) است که البته لازم به ذکر است که بیشتر ساخته های بعدی آن بدون شعر و بی کلام است.

 

معنی شعر پولیوشکو پوله به نقل از ویکی پدیا :

سرزمین. ای سرزمین من. ای سرزمین پهناور من

بر پهنه این سرزمین پهناور قهرمانان در راهند

آه، ای قهرمانان ارتش سرخ

امروز دخترکان گریانند

امروز دخترکان غمگینند

و محبوبانشان که می‌روند

به سفری دور و دراز

آه، که می‌روندبرای پیوستن به ارتش

دخترکان نگاه کنید

دخترکان اشک هایتان را پاک کنید

بیایید سرودمان را محکمتر بخوانیم

سرود ما سرودی جنگیست

دخترکان نگاه کنید

به جاده پیش رویمان نگاه کنید

چه جادهٔ طولانی و پر پیچ و خمی

چه جادهٔ پرشوری

 
 

یکی از مشهورترین ساخته های این آهنگ در سبک جاز یا جز، اثر گلن میلر (Alton Glenn Miller) می باشد. این هنرمند اسم این اثر را گشتی روس گذاشت. گلن میلر هنرمند مشهور آمریکایی است که در سبک جاز بسیار شناخته شده بود. او در طول جنگ جهانی دوم آهنگسازی می کرد و بیشتر کارهای او برای ارتش ساخته می شد. متاسفانه گلن میلر در طول جنگ در سن چهل سالگی درگذشت.

 
پولیوشکو پوله در کشورهای مختلف به صورت سرود خوانده می شود. در ایران نیز این موسیقی با نام مرغزار شناخته شده است که البته لازم به ذکر است که روی این آهنگ شعر فارسی خوانده می شود.
 
از به یاد ماندنی ترین بازنویسی های این قطعه می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:
 
تئودور بیکل (Theodore Bikel)‌ در برنامه ی تور بیکل در سال 1963 آن را اجرا کرد.
گروه هسلس (The Hassles) از تم این آهنگ برای ساخت موسیقی این کافی نیست استفاده کردند.
مارک آلموند (Marc Almond) نیز از این موسیقی با یک ترانه ی کاملا متفاوت در سال 2003 استفاده کرد.
 

مختصری درمورد لیف کنیپر

لیف کنیپر هنرمندی با ملیت روس که در سال 1898به دنیا آمد و در طول فعالیت حرفه ای هنری خود بیست سمفونی نوشت.  لیف با آنتون چخوف (Anton Pavlovich Chekhov) نیز نسبت فامیلی داشت. ضمنا این هنرمند در سال 1974 در مسکو درگذشت. شاید گفتن این نکته جالب باشد که کنیپر در ساخت برخی از آهنگ های خود از موسیقی ایرانی الهام می گرفته.

 
اين مطلب 2152 بار مشاهده شده است