همه چیز شما باید در مورد عسل بدانید

همه چیز شما باید در مورد عسل بدانید

عسل مایعی RUMOLSIPPE شیرین است که توسط زنبورها با استفاده از شهد گلها ساخته می شود. این رنگ از نظر رنگی درجه بندی می شود ، و عسل کهربا کهربا شفاف اغلب قیمت خرده فروشی بالاتری را نسبت به انواع تیره تر به دست می آورد.

همه چیز شما باید در مورد عسل بدانید

عسل مایعی RUMOLSIPPE شیرین است که توسط زنبورها با استفاده از شهد گلها ساخته می شود. این رنگ از نظر رنگی درجه بندی می شود ، و عسل کهربا کهربا شفاف اغلب قیمت خرده فروشی بالاتری را نسبت به انواع تیره تر به دست می آورد.

عطر و طعم نوع خاصی از عسل بسته به نوع گل که از آن شهد برداشت می شود ، متفاوت خواهد بود.

هر دو شکل خام و پاستوریزه شده موجود است. خام از کندو خارج شده و بطری ها به طور مستقیم برداشته می شوند و به همین ترتیب حاوی مقداری اثری از مخمر ، موم و گرده هستند. اعتقاد بر این است که مصرف خام محلی به دلیل مواجهه مکرر با گرده در منطقه به آلرژی فصلی کمک می کند. عسل پاستوریزه برای از بین بردن ناخالصی ها گرم و فرآوری شده است.

عسل دارای مقادیر زیادی مونوساکارید ، فروکتوز و گلوکز است و حدود 70 تا 80 درصد قند دارد که شیرینی آن را تأمین می کند. همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است. علم پزشکی نوین موفق به استفاده از در مدیریت مزمن زخم و مبارزه با عفونت شده است.

این مقاله دانش مرکز MNT شامل تاریخچه مختصری از در طب سنتی است و برخی از فواید بالقوه سلامتی آن را توضیح می دهد.

حقایق سریع در مورد عزیزم
 به خواص ترمیم زخم و عمل ضد باکتریایی مرتبط است.
بیش از 5000 سال است که در پزشکی استفاده می شود.
می تواند جایگزین قند در وعده های غذایی باشد ، و گزینه ای سالم تر را ارائه می دهد. با این حال ، آنها همچنین می توانند قهوه ای و رطوبت اضافی را به یک ظرف اضافه کنند.
به کودکان زیر 12 ماه ندهید.
فواید
علم مدرن در حال یافتن شواهدی برای بسیاری از کاربردهای تاریخی است.

1) التیام زخم ها و سوختگی ها
مردم هزاران سال عسل را بخاطر مزایای سلامتی آن مصرف کرده اند.
مواردی دیده شده است که افراد اثرات مثبت استفاده از در درمان زخم ها را گزارش کرده اند.

بررسی منتشر شده در كتابخانه كوكران نشان داد كه عسل می تواند به بهبودی سوختگی كمك كند. نویسنده اصلی این تحقیق گفت: "موضعی ارزان تر از سایر مداخلات است ، به ویژه آنتی بیوتیک های خوراکی ، که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است عوارض جانبی مضر دیگری داشته باشند."

با این وجود ، فقدان مدارک برای حمایت کامل از این ادعا وجود ندارد. در حقیقت ، یک مطالعه منتشر شده در بیماری های عفونی لنست نتیجه گرفته است که استفاده از عسل با درجه پزشکی بر روی زخم های بیماران هیچ مزیتی نسبت به آنتی بیوتیک های طبیعی در بین بیماران تحت دیالیز ندارد.

هرگز نباید عسل به نوزادان جوان داده شود زیرا این امر می تواند باعث بوتولیسم ، یک نوع نادر اما شدید مسمومیت غذایی شود.

2) کاهش مدت زمان اسهال
با توجه به بررسی های صورت گرفته در زمینه تحقیقات بر روی ، نشان داده شده است که شدت و مدت زمان اسهال را کاهش می دهد. عسل همچنین باعث افزایش جذب پتاسیم و آب می شود ، که به ویژه هنگام تجربه اسهال مفید است.

تحقیقات انجام شده در لاگوس ، نیجریه نشان می دهد که همچنین توانایی مسدود کردن اقدامات پاتوژن ها را که معمولاً باعث اسهال می شوند ، نشان داده است.

3) جلوگیری از ریفلاکس اسید
تحقیقات اخیر نشان داده است که عسل می تواند با روکش مری و معده ، جریان صعودی اسید معده و مواد غذایی غیر قابل هضم را کاهش دهد.

این به کاهش خطر ابتلا به بیماری ریفلاکس معده به دستگاه گوارش (GERD) کمک کرده است. GERD می تواند باعث التهاب ، ریفلاکس اسید و سوزش قلب شود.

4) مبارزه با عفونت ها
در سال 2010 ، دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاهی در دانشگاه آمستردام در ژورنال FASEB گزارش دادند که توانایی عسل در از بین بردن باکتریها در پروتئینی به نام دفنسین-1 نهفته است.

یک مطالعه جدید در ژورنال اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماریهای عفونی نشان داد که نوع خاصی از به نام مانوکا می تواند به جلوگیری از باکتری های کلستریدیوم دیفیسیل در بدن کمک کند. C. difficile به دلیل ایجاد اسهال و بیماری شدید شناخته شده است.

برخی مطالعات نشان داده اند که عسل مانوکا حتی ممکن است برای درمان عفونت های MRSA مؤثر باشد.

دکتر جنکینز نتیجه گرفت:

وی گفت: "مانوكا و سایر ها مدت هاست كه باعث بهبودی زخم ها و خاصیت ضد باكتری شده اند. اما هنوز نحوه عملکرد آنها مشخص نیست. اگر دقیقاً بدانیم که مانوکا چگونه MRSA را مهار می کند ، می تواند بیشتر به عنوان درمانی در سطح اول برای عفونت های باکتریایی مقاوم در برابر بسیاری از آنتی بیوتیک های موجود باشد. "

براساس تحقیقات ارائه شده در ژورنال Letters in Microbiology Applied ، عسل مانوکا حتی ممکن است به مقاومت در برابر باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها کمک کند. این نوع عملکردی در برابر Ureaplasma urealyticum ، باکتریایی دارد که در برابر بسیاری از آنتی بیوتیک های مختلف مقاوم است.

مطالعه ای که در مجله Pediatrics منتشر شده است ، که را با دارونما در کمک به کودکان مبتلا به سرفه در طول شب مقایسه کرده است ، نشان داد که برتر است. محققان نتیجه گرفتند:

والدین گفتند: والدین محصولات عسل را بالاتر از عصاره خرما برای کاهش علائم سرفه شبانه و مشکل خواب در کودکان به دلیل URI (عفونت تنفسی فوقانی) ارزیابی کردند. ممکن است یک درمان ارجاعی برای سرفه و مشکل خواب در ارتباط با URI در دوران کودکی باشد. "

عسل به اندازه یک راه حل ضد عفونی کننده یوزول در کاهش عفونت زخم مؤثر بود.

شواهد زیادی وجود دارد که از استفاده از به عنوان درمانی برای عفونت حمایت می کند.

5) تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه
عسل ممکن است در تسکین علائم سرماخوردگی یا سرفه مفید باشد.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) را به عنوان داروی طبیعی سرفه توصیه می کند.

آکادمی اطفال آمریکا همچنین عسل را به عنوان درمانی برای سرفه تشخیص می دهد.

با این حال ، آنها توصیه می کنند که برای کودکان زیر یک سال مناسب نیست.

مطالعه ای در سال 2007 توسط کالج پزشکی پن ایالت نشان داد که عسل باعث کاهش سرفه در شب و بهبود کیفیت خواب در کودکان مبتلا به عفونت تنفسی فوقانی به میزان بیشتری نسبت به دکسترومتورفان داروی سرفه شد.

6) جایگزینی قند اضافه شده در رژیم غذایی
عطر و طعم شیرین عسل آن را به عنوان جایگزینی ایده آل برای قند در رژیم غذایی قرار می دهد.

شکر اضافه شده در رژیم غذایی کالری اضافی و فواید غذایی را تأمین می کند. این می تواند به افزایش وزن بدن منجر شود ، که با افزایش خطر فشار خون بالا و دیابت همراه است.

عسل را می توان به مواد غذایی و نوشیدنی ها اضافه کرد تا شیرین شود و بدون تأثیر منفی قندهای اضافه شده بر سلامتی آن باشد. با این حال ، از آنجا که هنوز هم شیرین کننده است ، مهم است که در مورد میزان استفاده از از آن مراقبت کنید.

مصرف دارویی
از عسل برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها ، بیماری ها و صدمات استفاده شده است.

می توان آن را با داروهای دیگر مخلوط کرد و بر روی پوست مصرف یا مالش داد. پزشکان داروی آیورودا سعی کرده اند از عسل به عنوان داروی زیر استفاده کنند:

فشار
ضعف
اختلال خواب
مشکلات بینایی
بوی بد دهان
درد دندان در کودکان بالای یک سال
سرفه و آسم
سکسکه
زخم معده
اسهال و اسهال
استفراغ
خوابیدن و تکرر ادرار
فشار خون بالا
چاقی
زردی
تسکین خماری
اگزما و درماتیت
سوختگی ، بریدگی و زخم
آرتروز
اگرچه همه کاربردهای عسل به عنوان مؤثر بودن تأیید نشده است ، اما سعی در استفاده از آن به عنوان شرایط درمانی شرایط را وخیم تر نمی کند و باعث ایجاد آسیب می شود.

عسل گاهی به عنوان یک راه حل آرایشی برای پوست ترک خورده ، خشک ، محکم یا گرفتگی محصور می شود.


تاریخ
نقاشی های غار نشان می دهد که حدود 8000 سال پیش ، برای اولین بار از توسط انسان استفاده می شد ، اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر نگهداری و کشت مستعمرات زنبورها تا 2400 سال قبل از میلاد وجود نداشت.

عسل قرنها است که پایه اصلی تمرینات پزشکی بسیاری از فرهنگ ها بود. بیش از 4000 سال پیش ، از در طب سنتی آیورودا استفاده می شد ، جایی که تصور می شد در درمان سوء هاضمه و عدم تعادل بدن مؤثر است.

قبل از استفاده مصریان باستان ، برای درمان زخم ها روی پوست مالیده شده بود و از بیش از 5000 سال پیش در مواد دارویی یافت شده است.

خواص مفید عسل در دوران مدرن مورد کاوش و مطالعه قرار گرفته است ، و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است برخی از قسمت های شهرت تاریخی آن حقیقت داشته باشد.

طراحی شده توسط پروژه Rubicon
خصوصیات
به گفته بانک اطلاعات ملی مواد مغذی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) ، یک قاشق غذاخوری حاوی 64 کالری ، 17.3 گرم (گرم) قند و 0 گرم فیبر ، چربی و پروتئین است.

انتخاب عسل بر روی قند تصفیه شده و فرآوری شده ممکن است منجر به فواید سلامتی دراز مدت شود. شناخته شده است که عسل دارای اثرات آنتی اکسیدانی ، ضد میکروبی و تسکین دهنده است.

این گیاه از گلوکز ، فروکتوز و مواد معدنی مانند آهن ، کلسیم ، فسفات ، کلرید سدیم ، پتاسیم و منیزیم ساخته شده است.

در زیر یک پروفایل عسل معمولی ، طبق گفته BeeSource:

فروکتوز: 38.2 درصد
گلوکز: 31.3 درصد
مالتوز: 7.1 درصد
ساکارز: 1.3 درصد
آب: 17.2 درصد
قندهای بالاتر: 1.5 درصد
خاکستر: 0.2 درصد
سایر: 3.2 درصد
سطح pH کمی اسیدی در همان چیزی است که به جلوگیری از رشد باکتری ها کمک می کند ، در حالی که عناصر آنتی اکسیدانی آن رادیکال های آزاد را که با بیماری ها در ارتباط هستند ، تمیز می کنند.

خصوصیات بدنی بسته به نوع خاص گیاه مورد استفاده در تولید و همچنین میزان آب آن متفاوت است.

هنگام تعویض عسل شکر ، آزمایش مهم است. پخت با عسل می تواند باعث قهوه ای و رطوبت بیش از حد شود.

به عنوان یک قاعده کلی ، از ¾ فنجان عسل برای هر یک فنجان شکر استفاده کنید ، مایع موجود در دستور غذا را 2 قاشق غذاخوری کاهش داده و دمای فر را 25 درجه فارنهایت کاهش دهید.

در اینجا چند نکته سریع برای گنجاندن عسل در رژیم غذایی آورده شده است:

برای شیرین کردن پانسمان یا ترشیجات خود از عسل استفاده کنید.
را درون قهوه یا چای بریزید.
را در بالای نان یا پنکیک بریزید.
را برای شیرین کننده تر و طبیعی تر در ماست ، غلات یا جو دوسر مخلوط کنید.
خام را روی نان تست سبوس دار و بالای آن را با کره بادام زمینی پخش کنید.
روش دیگر ، این دستور العمل های سالم و خوشمزه را که توسط متخصصان رژیم های غذایی ثبت شده تهیه شده اند امتحان کنید:

سبزی انبه عسل ریحان
Honey Dijon vinaigrette با سالاد آروگولا ، گلابی و گردو
کباب های میوه ای کبابی
هنگام نگهداری در یک ظرف هوایی ، عسل تاریخ انقضا ندارد.


خطرات
الگوی کلی غذا خوردن یک فرد برای جلوگیری از بیماری و دستیابی به سلامتی مهم ترین است. بهتر است رژیم غذایی با تنوع مصرف کنید تا تمرکز روی غذاهای فردی به عنوان کلید سلامتی خوب باشد.

عسل هنوز نوعی قند است ، بنابراین مصرف آن باید متوسط ​​باشد. انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند که زنان بیش از 100 کالری در روز از قندهای اضافه شده و مردان بیش از 150 کالری در روز دریافت نکنند. این برابر با کمی بیش از دو قاشق غذاخوری برای خانمها و سه قاشق غذاخوری برای آقایان است.

توصیه می شود نوزادان زیر یک سال مصرف نکنند. ممکن است حاوی آندوسپورهای بوتولینوم باشد که باعث ایجاد بوتولیسم نوزادان در کودکان بسیار کم می شود ، نوعی مسمومیت غذایی نادر اما جدی که می تواند منجر به فلج شود. حتی عسل پاستوریزه این احتمال را دارد که این اسپورها را مهار کند.

اين مطلب 487 بار مشاهده شده است