آیا پیج رنک از نظر سئو اهمیت دارد؟

آیا پیج رنک از نظر سئو اهمیت دارد؟

ایا پیج رنک معیار مهمی برای رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج گوگل است؟ آیا پیج رنک گوگل از عوامل مهم در سئوی سایت است؟ آیا تمرکز بر پیج رنک سایت باعث بهبود رتبه سایت من خواهد شد؟

پیج رنک

سال‌های قبل پیج رنک راهکار بسیار خلاقانه‌ای بود که به گوگل اجازه می‌داد میزان محبوبیت یک وبسایت را اندازه‌گیری کند. برخلاف آن‌چه بسیاری از وبمسترها ادعا دارند، پیج رنک هنوز هم بخشی از الگوریتم رتبه‌بندی گوگل است (هرچند میزان تاثیر آن به شدت کاهش یافته است). در آن سال‌ها سیستم پیج رنک، با تمام نواقصی که داشت به گوگل کمک کرد تا الگوریتم پیشرفتۀ امروزی خود را بر اساس یک سیستم بسیار ساده راه‌اندازی کند.
 

چرا پیج رنک بدنام شده است؟

  • عدم بروزرسانی: تولبار پیج رنک که بیشتر متخصصان سئو درباره آن صحبت می‌کنند، دیگر بروزرسانی نمی‌شود.
  • کاهش تأثیر پیج رنک: تاثیر پیج رنک بر روی رتبه بندی سایت آن‌قدر کم شده است که دیگر هیچ متخصص سئویی درباره آن صحبت نمی‌کند.
  • دستکاری آسان پیج رنک توسط سئوکاران کلاه سیاه: پیج رنک گوگل به راحتی فریب می‌خورد.
خوشبختانه، پشتیبانی نکردن گوگل از پیج رنک سبب شد که کارایی بسیاری از روش‌های سئوی کلاه سیاه مانند خرید و فروش لینک به کم ترین حد برسد.
پس به جای تمرکز روی مسائلی پیش پا افتاده‌ای چون پیج رنک تمرکز خود را روی اصول نوین سئو متمرکز کنید و با تولید محتوای خوب در قالب یک رابط کاربری کاربرپسند آن را به مخاطبان خود عرضه کنید.
 
 
اين مطلب 2382 بار مشاهده شده است