در اینجا می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را در مورد قالب های نقاش پیدا کنید. لطفا قبل از ارسال ایمیل حتما این صفحه را مطالعه نمائید تا از ارسال ایمیل و درخواست تکراری جلوگیری شود. چنان چه پاسخ سوال شما در این صفحه باشد در صورت ارسال ایمیل به این صفحه هدایت خواهید شد.

سوالات متداول کاربران

سوالات رايج

پس از انتخاب سیستم وبلاگدهی مورد نظر و کلیک بر روی لینک پرداخت آنلاین به صفحه ورود اطلاعات هدایت خواهید شد و در آن جا لازم است تا ایمیل و مشخصات خود را وارد نمائید

پس از وارد کردن کد امنیتی و کلیک لینک درخواست پرداخت به صفحه امن پارس پال هدایت می شوید و در آنجا پس از انتخاب درگاه بانکی مورد نظر به درگاه بانکی مورد نظر هدایت می شود

پس از اتمام مراحل پرداخت نسخه ای از کد برای شما نمایش داده خواهد و چنان چه ایمیل خود را بدرستی وارد کرده باشید لینک دریافت کد به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد

قالب های نقاش همگی تست شده هستند و در صورت استاندارد بودن پست ها و اسکریپت هایی که به وب خود اضافه می کنید غالبا بدون مشکل کار می کنند اما گاها برخی از اسکریپت هایی که به وب خود اضافه می کنید باعث تداخل شده و در نمایش صحیح قالب مشکل بوجود خواهد آمد.

گاهی اوقات نیز برخی از پست ها حاوی تگ ناقص هستند و باعث بروز مشکل برای قالب می شوند.

در کل نقاش ادعای ارائه یک کار بی عیب و نقص را نمی کند و به جرات می توان گفت که هیچ کسی در دنیای برنامه نویسی و وب نمی تواند ادعای ارائه یک کد کامل و بی عیب و نقص را داشته باشد.

در صورتی که همدلی شما کاربر گرامی نباشد مطمئنا نقاش نمی تواند به کار خود ادامه دهد.

شما با پرداخت هزینه درج شده برای هر قالب تنها قالب را برای استفاده شخصی در اختیار می گیرید و مالک هیچ بخشی از حقوق مادی و معنوی آن نخواهید شد. به عبارت دیگر شما نمی توانید کد خریداری شده را در اختیار غیر قرار دهید و یا استفاده تجاری از آن نمائید.

هزینه ای که شما پرداخت می کنید صرفا بابت در اختیار داشتن کدی است که نقاش آن را تولید کرده است و خود را مالک تمام حقوق مادی و معنوی آن می داند، صرف نظر از این که چه استفاده ای از آن کد خواهید داشت.

نقاش هزینه ای بابت سرور منابع قالب از شما دریافت نمی کند و استفاده از سرور منابع قالب را برای کسانی که کد را خریداری کرده باشند رایگان قرار داده است.

در صورتی که کاربری از کیفیت سرورهای منابع قالب ها که به رایگان در اختیار او قرار داده شده است رضایت نداشته باشد می تواند منابع کامل قالب را از نقاش درخواست کرده و آنها را روی هاست و فضای شخصی خود قرار دهد.

کاربران در تغییر و ویرایش قالب ها آزاد هستند و بدیهی است که نقاش مسئولیتی در قبال تغییرات اعمالی کاربران نخواهد داشت

نقاش تنها کد قالب ها را در اختیار کاربران قرار می دهد و مسئولیتی در قبال سفارشی سازی حتی جزئی قالب ها نخواهد داشت

نقاش به هیچ وجه کار سفارشی انجام نمی دهد و حتی با دریافت هزینه نیز این کار را انجام نخواهد داد.

مسئولیت سفارشی سازی قالب ها کلا بر عهده خود کاربر است.

نقاش به هیچ وجه کار طراحی سفارشی انجام نمی دهد و اصرار کاربران جز آزار نقاش عایدی دیگری نخواهد داشت

لطفا به این خواست نقاش احترام قائل شده و اصراری برای درخواست طراحی سفارشی نداشته باشید.

سفارشي سازي قالب ها جزو پشتيباني قالب ها محسوب نمي شود

اسلایدرهای اکثر قالب ها را می توان تغییر داد

هنکام تغییر عکس ها باید نکاتی را مد نظر قرار دهید:

1- عکس ها را در همان اندازه ای انتخاب کنید که در قالب هستند

2- از عکس های کم حجم استفاده نمایید

3- عکس ها را در جای مطمئنی آپلود کنید

همه بخش هاي قالب هاي قابليت ويرايش و تغيير را دارند و اين کار نياز به داشتن دانش لازم درباره ويرايش کدهاست.

نقاش هيچ مسئوليتي در قبال اين گونه تغييرات ندارد و همه آنها به عهده خود کاربر است.

نقاش به هيچ وجه کار سفارشي سازي قالب را انجام نخواهد داد.

همه بخش هاي قالب هاي قابليت ويرايش و تغيير را دارند و اين کار نياز به داشتن دانش لازم درباره ويرايش کدهاست.

نقاش هيچ مسئوليتي در قبال اين گونه تغييرات ندارد و همه آنها به عهده خود کاربر است.

نقاش به هيچ وجه کار سفارشي سازي قالب را انجام نخواهد داد.

همه بخش هاي قالب هاي قابليت ويرايش و تغيير را دارند و اين کار نياز به داشتن دانش لازم درباره ويرايش کدهاست.

نقاش هيچ مسئوليتي در قبال اين گونه تغييرات ندارد و همه آنها به عهده خود کاربر است.

نقاش به هيچ وجه کار سفارشي سازي قالب را انجام نخواهد داد.

به نظر شما منطقي است که روي کدي چندين روز وقت گذاشته بشه و براي مثال تنها در قبال دريافت 10000 تومان صرفا در اختيار يک نفر قرار داده شود؟

با توجه به قيمت ها، قالب ها به صورت ريسلري در اختيار کاربران ديگر نيز گذاشته خواهد شد.

تنها روش ارائه قالب ها همين روش ريسلري مي باشد و نقاش هيچ گونه طراحي اختصاصي انجام نمي دهد.

اگر تغییر لینک عکس یک اسلایدر بدرستی انجام گیرد و ساختار استاندارد تگ ها بهم نریزد و یک لینک عکس معتبر مورد استفاده قرار گیرد برای کد قالب مشکلی بوجود نخواهد آمد

مسئولیت انتخاب قالب متناسب با محتوای وب کاربر با خود کاربر است و نقاش هیچ توصیه ای در مورد خرید قالب ها نخواهد داشت به جز یک مورد کلی زیر:

●  قالبی متناسب با محتوای وب خود انتخاب کنید

همه قالب های نقاش جزو قالب های با حجم متوسط به بالا محسوب می شوند و نقاش ادعایی در مورد سرعت بارگذاری قالب های خود ندارد و بنابراین هیچ ادعایی را در مورد سرعت بارگذاری قالب ها نخواهد پذیرفت.

همه خریدها در دو سامانه نقاش و پارس پال ثبت می شود و با استفاده از ایمیل، شماره سفارش، شماره پرداخت و نام کاربر قابلیت پیگیری خواهد داشت.

اگر کدی را خریداری کردید و پرداخت موفقی ثبت شد و ایمیل پرداخت موفق از طرف پارس پال برای شما ارسال شد و شما به هر دلیلی نتوانستید کد را دریافت نمائید کافی است اطلاعات خرید مانند ایمیل را از طریق ایمیل رسمی سایت یعنی negash.ir@gmail.com به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت پس از بررسی صحت اطلاعات پرداخت، لینک دریافت ایمیل خریداری شده برای شما ارسال گردد.

کد خریداری شما تنها برای استفاده شخصی در اختیار شما قرار داده می شود و موارد زیر مورد رضایت نقاش نخواهد بود:

1- ارائه رایگان قالب به دیگران

2- بازفروش قالب به دیگران

3- هرگونه استفاده تجاری از طرح قالب و کد آن

با توجه به قیمت قالب ها که بین یک سوم تا یک چهارم قیمت واقعی آنهاست نقاش تنها در قبال ارائه کد به شما هزینه از شما دریافت می کند و هزینه ای بابت سروری که منابع قالب روی آن قرار دارد از شما دریافت نمی کند با این حال نقاش نسبت به عملکرد درست و پایداری هاست و سروری که اطلاعات قالب خریداری شده روی آن قرار دارد متعهد می باشد و کاربرانی که بابت دریافت کد هزینه پرداخت کرده باشند می توانند به طور رایگان از آن استفاده کنند.

در صورتی که کاربری از سروری که نقاش استفاده از آن را به صورت رایگان در اختیار او قرار داده است رضایت نداشته باشد می تواند منابع قالب را دریافت کرده و روی هاست و فضای شخصی خود قرار دهد.

نقاش کد ارائه شده را حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه پشتیبانی خواهد کرد وبعد  از این مدت در صورت فراهم بودن شرایط و امکانات سرورها، شما میتوانید کماکان از قالب استفاده کنید اما نقاش پاسخگوی مشکلات شما در خصوص قالب ها نخواهد بود

نقاش تنها پاسخگوی کسانی خواهد بود که قالب را خریداری کرده باشند و دقت داشته باشید که نقاش تنها کد را در اختیار شما قرار می دهد و هیچ بخشی از مالکیت معنوی و مادی آن را به شما اعطا نمی نماید.

در صورتی که تمایل دارید که قالب مدت زمان بیشتری پشتیبانی گردد  چنان چه قالب از چرخه ارائه سایت خارج نشده باشد می توانید خرید آن را تمدید کنید

توجه داشته باشید که پس از 6 ماه قالب کماکان برای شما فعال خواهد بود اما نقاش پاسخگوی مشکلات مطرح شده از سوی شما نخواهد بود

برای مثال چنان چه کاربری قالبی را 7 ماه پیش خریداری کرده باشد کماکان می تواند از آن استفاده کند اما اگر درخواست پشتیبانی داشته باشد نقاش از ارائه پشتیبانی معذور خواهد بود.

در مورد سیستم بلاگفا، قالب های نقاش از تمامی امکانات فعلی بلاگفا پشتیبانی می کند و تنها قالب صفحه اصلی در اختیار شما قرار داده می شود

در مورد میهن بلاگ هم اکثر قالب ها از غالب امکانات و تگ های میهن بلاگ پشتیبانی می کنند

در مورد رزبلاگ مسئله قدری تفاوت می کند، سیستم رزبلاگ از آن جا که امکانات فوق العاده زیادی استفاده می کند قالب های نقاش تنها امکانات و قابلیت های عمومی رزبلاگ را پشتیبانی می کند. در مورد رزبلاگ به هرحال باید گفت که همان قدر آش می خوریم که پولش رو داده باشیم

برای سیستم رزبلاگ تنها قالب صفحه اصلی در اختیار شما قرار داده می شود

تنها راه خرید قالب ها، پرداخت آنلاین است و روش های چون ارائه شارژ، کارت به کارت و ... مورد قبول نقاش نمی باشد.

اگر شما فروشنده ای را پیدا کردید که قبل از ارائه کالای خود آدرس یکی از خریداران قبلی خود را در اختیار شما قرار داد تا شما بروید و نحوه استفاده آن کاربر از آن کالا یا خدمات را ملاحظه کنید و بعد اقدام به خرید کنید آنوقت نقاش هم چنین کاری را انجام خواهد داد (برای مثال از فروشنده کفش آدرس یکی از مشتری ها رو بگیرید و آن مشتری را هنگام استفاده از آن کفش ملاحظه کنید)

اگر قرار بر عدم اعتماد است همان بهتر که اصلا اقدام به خرید ننمائید

توصیه نقاش به کاربرانی که دچار وسواس و نگرانی هستند این است که اصلا اقدام به خرید ننمایند زیرا مطمئنا بعد از خرید چیزی پیدا خواهند کرد که بابت آن احساس ضرر و زیان کنند پس همان بهتر که هیچ خریدی انجام دهند.

نقاش هر قالب را تنها برای همان سیستم وبلاگدهی پشتیبانی خواهد کرد که کد را برای آن سیستم نوشته باشد.

نقاش مسئولیتی در قبال ادعای برخی از سیستم های وبلاگدهی برای قابل استفاده بودن قالب های سیستم های دیگر در آن سیستم ندارد زیرا سیستم ترجمه قالب آنها را نقاش تولید نکرده است تا در قبال آنها مسئولیتی داشته باشد

دقت داشته باشید هر قالب را تنها برای سیستمی مورد استفاده قرار دهید که قالب اختصاصی آن سیستم موجود باشد.

سوالات بعد از خريد

در صورتي که بعد از نصب يکي از قالب هاي حرفه اي ظاهر قالب بهم ريخته بود و يا بخش هايي از قالب عملکرد درست خود را نداشتند علت آن يکي از دلايل زير است:

1. برخي از اسکريپت هايي که به وب خود اضافه مي کنيد باعث تداخل در اجراي قالب هاي حرفه اي مي شوند. علت اين امر هم يا به علت وجود تگ ناقص در آن اسکريپتهاست و يا اين که اسکريپت مشکل ساز يک لينک ديگر جي کوئري را به صفحه اضافه مي کند که باعث تداخل در اجراي درست قالب مي شود. برای نمونه کد بالابر صفحه در اکثر مواقع باعث بهم ریختگی قالب می شود.

2. علت ديگر مي تواند به خاطر وجود تگ ناقص در يکي از پست هاي شما باشد. اين مشکل اغلب به خاطر پست هايي است که به صورت کپي پيست از صفحات ديگر درج شده اند و کد کپي پيست شده حاوي تگ ناقص است که در قالب هاي حرفه اي باعث بروز مشکل مي شوند

3. علت ديگر مي تواند دستکاري کد قالب توسط خود کاربر باشد

4. علت دیگر می تواند عدم کپی کامل قالب جدید و یا  عدم حذف کامل قالب قبلی شما باشد. برخی از کاربران هنگام کپی کردن کد جدید بخش هایی از قالب قبلی را به اشتباه نگه می دارند که آن بخش ها باعث بهم ریختگی قالب جدید می شود.

براي اطمينان از مشکل ساز بودن اسکريپت ها، ابتدا يک بک آپ از اسکريپت هايي که به وب خود افزوده ايد تهيه کنيد و سپس آنها را تک تک به وب خود اضافه کنيد و هر کدي که باعث بروز مشکل شد آن را حذف کنيد

چنان چه قالبی را خریداری کرده اید که مدتی بدون مشکل کار کرده است و به یک باره قالب دچار مشکل شده و نمایش داده نمی شود علت آن می تواند 2 دلیل عمده داشته باشد:

1- اختلال موقت در سرور منابع قالب نقاش که به ندرت پیش می آید و در صورت بروز چنین اختلالی در کمتر از یک روز رفع می شود.

2- سرور منابع قالب بدرستی کار می کند اما isp اینترنت شما (مثل مخابرات، شاتل، پارس آنلاین و...) به طور موقت در خواندن dns ها دچار اختلال شده است و این گونه اختلالات در ایران شایع بوده و بین یک تا چند روز طول می کشد. متاسفانه نقاش در قبال این اختلالات نمی تواند کاری انجام دهد زیرا این گونه اختلالات زیرساختی می باشند و رفع آنها خارج از توان نقاش و هر کس دیگری می باشد و می تواند برای هر سایت یا دامنه دیگری نیز اتفاق بیفتد.

متاسفانه برخی از کاربران در قبال اختلالات این چنینی اصلا صبوری به خرج نمی دهند و تصورشان بر این است که چون بابت قالب های نقاش هزینه پرداخت کرده اند این قالب ها باید حتی با وجود اختلالات اینترنتی هم نمایش کامل و درستی داشته باشند.

این گونه اختلالات زیرساختی بوده و رفع آنها خارج از توان نقاش هستند و مطمئنا همدلی کاربران در زمان وقوع چنین اختلالاتی می تواند فضای آرامتری را برای طرفین بوجود آورد. مهم ترین چیزی که باعث رنجش نقاش می شود همین اختلالات شبکه است که نقاش به خاطر این که نمی تواند کاری برای رفع مشکل انجام دهد به شدت دچار ناراحتی می گردد زیرا دوست ندارد کاربرانش حتی یک لحظه قالب های نقاش را با اختلال مشاهده نمایند.

این مشکل زمانی بروز می کند که شما قالب را به یک ویرایشگر دیگر منتقل نمایید و در آنجا آن را به صورت یونیکد ذخیره نکنید.

چنان چه قصد داشتید کد قالب را در جایی ذخیره و ویرایش کنید نوع متن را هنگام دخیره یونیکد انتخاب کنید تا عبارات فارسی داخل قالب بدرستی ذخیره شوند

هنگام بروز چنین مشکلی تنها راه حل بازیابی قالب با کد اصلی خریداری شده است که لینک دریافت آن به ایمیل شما ارسال شده است.

اگر آن لینک منقضی شده است و یا به هر دلیلی به ایمیل آن دسترسی ندارید و شما نیاز به بازیابی کد دارید کافی است است به ما اطلاع دهید تا پس از بررسی سامانه و تایید صحت پرداخت لینک مورد نظر برای شما ارسال گردد.

اگر لینک خرید ارسالی به ایمیل شما منقضی شده و یا به هر دلیلی به آن ایمیل دسترسی ندارید و اکنون نیاز به بازیابی کد دارید کافی است اطلاعات خرید خود مانند ایمیل و قالب مورد نظر را به ما اطلاع دهید تا پس از بررسی سامانه و تایید صحت پرداخت، لینک مورد نظر برای شما ارسال گردد.