اینستاگرام نوحه باران
بیوگرافی سید مجید بنی فاطمه مداح مشهور

بیوگرافی سید مجید بنی فاطمه مداح مشهور

سید مجید بنی فاطمه یکی از از مردمی‌ترین مداحان اهل بیت و متولد ۱۳۵۶ در تهران است. وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۱ با خواندن مدحی درباره میلاد امام زمان (عج) شروع کرد.

سید مجید بنی فاطمه نامی آشنا در میان دوست داران امام حسین (ع) است که هر ساله هیئت ریحان الحسین (ع) که وی در آن حضور دارد مراسم باشکوهی را برگزار می کند. وی بشترین تاثیر را در مداحی از حاج منصور ارضی گرفته است و خود را شاگرد ایشان می داند. گفتنی است چهره های مشهور هنر و سیاست از وی حمایت و در هیئت هایش حضور دارند. در ادامه مروری داریم بر زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور ایرانی با ما همراه شوید
زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور
سید مجید بنی فاطمه متولد بهمن ۱۳۵۶ در تهران، مداح است. وی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده ولی صدای بسیار زیبا و شخصیتی آرام دارد، با نوحه عمو عباس در دلها جا باز کرد و با بسیاری از سلبریتی های هنری و ورزشی ارتباط دارد.
 
مداحی را به طور رسمی از سال ۷۱ و با شاگردی سعید حدادیان و دیگر مداحان مشهور شروع کرده و حالا در شمال غرب تهران بزرگترین مجالس محرم را دارد. وی از ازدواج خود با همسرش دو فرزند به نام های سید علی و زینب سادات را دارد.
آغاز مداحی
 
کلاس اول دوم ابتدایی بودم. در تلویزیون در زمان عملیات و … می دیدم می خوانند. من هم یک چیزهایی می خواندم. در مسجد نزدیک مان یک آقایی بود که از عکس امام و شهدا نقاشی می کشید، گاهی یک چیزی برای من می خرید می گفت حالا بخوان.
 
یک روزی آمدم دیدم نیست، پرسیدم کجاست؟ دیدم شهید شده. الان اسمش یادم نیست ولی این اتفاق خیلی حال من را به هم ریخت و چون او همیشه یک چیزی می خرید و دوست داشت من بخوانم، اهالی گفتند باید بخوانی.
 
یادم است من را بالای یک نیسان آبی فرستادند. یک شعری بود لاله ها ای لاله های سرخ… من این را خواندم و از آنجا کارم را شروع کردم ولی به طور حرفه ای از سال ۷۱ هر روز خواندم. به تشییع جنازه شهدا و هیات ها می رفتم. یک دوستی داشتم که با او به جلساتی می رفتیم.
بعد با آسید محمد جوادی که هم شاعر و هم ذاکر هستند، می خواندیم. یک محفلی به نام محفل بیت الاحزان بود که آنجا می رفتیم و خیلی هم اذیت شان می کردیم. اصلا همین که من را راه می دادند حق به گردن من دارند، آقای خرسندی مسئولش بود.
مداحی مشهور جان آقام سنه قربان آقا با نوای سید مجید بنی فاطمه یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین نوحه های بین شیعیان و عاشقان اباعبدالله است.
 
 
زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور از کودکی تا الان
در دستیغب هم با حاج حبیب و اینها بودم. سال ۷۴ یا ۷۵ اولین فاطمیه ها را ما خواندیم. آنجا با حاج سعید آشنا شدم. بعضی چیزها گفتنی نیست که بیایید بگویید این کار را بکن، آن کار را نکن؛ حاج سعید در آن سن به من خیلی اعتماد کرد. با ایشان بودم. قبل از ایشان هم در هیات یا زهرا حاج محمد طاهری بودم. سال ۷۵ به کوچه مهدیه می رفتم، حاج منصور ارضی به من فرصت داد خواندم. یعنی از اول با بزرگان بودم و ممنون شان هستم.
 
مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور در خندوانه
برنامه «خندوانه» میزبان سید مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت شد. در ابتدا بنی فاطمه در خصوص شروع فعالیت خود در عرصه مذهبی گفت: کلاس اول ابتدایی من همزمان با جنگ بود. هر صدایی از رادیو و تلویزیون پخش می شد، در ذهنم ضبط می‌کردم و می‌خواندم.
وی ادامه داد: با فرا رسیدن محرم و تشویق خانواده در هیئت مداحی می‌کردم. اوایل استرس داشتم اما بعدها کمتر شد و آرام آرام رشد کردم. در این مسیر با بزرگانی همچون حاج منصور ارضی، حاج سعید حدادیان، حاج محمود کریمی و … آشنا شدم.
 
بنی فاطمه در پاسخ به سوال جوان درباره اینکه تا به حال سوتی داده یا نه،‌ گفت: مگر می‌شود آدم در جایی باشد و سوتی ندهد (خنده). خب بعضی‌ از آنها قابل گفتن نیست. اما؛ زمانی که ۱۶ سال داشتم در تهران سینه زنی دو دستی مرسوم بود. ۵ دقیقه از روی کاغذی می‌خوندم. میون‌دار مجلس خواست به من انرژی بدهد، نزدیکم شد اما کاغذی که دستم بود رفت روی هوا. به خاطر همین منم شروع کردم فقط آهنگ آون متن را خواندم (خنده).
 
بنی فاطمه درباره اینکه آیا عصبانی می‌شود یا نه؛ اظهار داشت: عصبانی نه، اما زیاد ناراحت می‌شوم. یکی از چیزهایی که انسان ها را ناراحت می‌کند، این است که راحت به مسائل شخصی آنها ورود کنیم.
 
وی افزود: در این چند سال خیلی ناراحتم؛ چرا که ما مردم و فرهنگ خوبی داریم. فکر می‌کنم فضای مجازی جای کتاب خواندن، درد دل و جای صحبت کردن را گرفته و در این فضا به راحتی قضاوت کرده و دل طرف مقابل شکسته می شود.
بنی فاطمه در بخش پایانی صحبت خود اظهار داشت: به خاطر خدا و اهل بیت بیاییم، خوب زندگی کنیم. وی در این زمینه اشاره ای به عیادت پیامبر (ص) از یهودی که سنگ به حضرت می‌زد، داشت.
 
این مداح اهل بیت در پایان تاکید کرد: در ضمن اگر ما راحت حرف می‌زنیم، می‌خندیم، قدم بر می‌داریم؛ همه و همه به خاطر امنیتی است که مدیون شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم و تدبیر رهبر عزیزمان است. واقع بین باشیم و صبر و درک خود را بالا ببریم.
 
یک گفتگو متفاوت با سید مجید بنی فاطمه همراه با همسرش
سید! شما تاکنون گفت‌و‌گو‌های زیادی در خصوص مداحی انجام داده‌اید ولی کم تر درباره خانواده خودتان  حرف زده‌اید اگر اجازه دهید در مورد خانواده‌تان صحبت کنیم؛ اینکه چه سالی  ازدواج کردید و اصلا چطور با خانمتان آشنا شدید؟
 
اواخر سال ۸۰ بود که مادرم گفت مورد خوبی برای ازدواج پیدا کرده‌ام. گویا مادرم در جلسات مذهبی من  با ایشان و خانواده‌شان آشنا شده بود.
 
 پس خانم یکی از هیاتی‌های خودتان بودند و شما را می‌شناختند.
 
این را دیگر باید خودشان جواب بدهند.
 
 حاج‌خانم، چرا ساکتید؟!
 
خانم بنی‌فاطمه: بله، سید مجید را کاملا می‌شناختم. البته من نسبت به همه مداحان ارادت داشته و دارم. برای همین همیشه همراه خانواده در  هیئات‌ شرکت می‌کردم. یکی از آنها هیات‌ سید مجید بود.
 اصلا فکر می‌کردید روزی ایشان به خواستگاریتان بیایند؟ احتمالا خیلی خوشحال شدید.
 
خانم بنی‌فاطمه: راستش را بخواهید اصلا فکرش را نمی‌کردم؛ شوکه هم شدم. چون اصلا از این منظر به هیات  ایشان نگاه نمی‌کردم اما وقتی از من خواستگاری کردند، به هر حال خوشحال شدم.
 
 شرطی هم ضمن عقد برای ایشان گذاشتید؟
 
خانم بنی‌فاطمه: بله، آن زمان دانشجو و شاغل بودم. به همین دلیل شرط کردم باید سر کار بروم و ایشان هم قبول کردند اما بنابر دلایلی بعدا استعفا دادم
 
 مگر آقای بنی‌فاطمه موافق کار شما نبودند؟
 
ایشان با این موضوع مشکلی نداشتند و از نظر اخلاقی تعهد دادند مخالفت نکنند اما از روز عید غدیر که به خواستگاری‌ام آمدند تا روز عقد که دو ماه و ۲۰ روز طول کشید، بار‌ها با هم در این خصوص  صحبت کردیم و در ‌‌‌نهایت متقاعد شدم که استعفا بدهم. باز هم تاکید می‌کنم هیچ اجباری در این کار نبود و خودم با رضایت تمام استعفا دادم.
 
 الان که حدود ‌۹‌سال از آن زمان می‌گذرد پشیمان نیستید؟ به هر حال اگر می‌ماندید، شاید اکنون به موقعیت کاری بهتری رسیده بودید.
 
خانم بنی‌فاطمه: نه اصلا، چون فکر می‌کنم بار سنگین خانه و خانواده روی دوشم هست و باید کاری  کنم که از عهده آن بر بیایم. علاوه بر این من اصلا ضرر نکرده‌ام چون با تشویق‌های سید مجید ادامه تحصیل دادم و اکنون در مقطع کار‌شناسی ارشد عرفان و ادیان تحصیل می‌کنم.
 
 پس ایشان با حضور شما در جامعه مشکلی نداشتند. شاید به‌دلیل موقعیتی که در جامعه دارند نمی‌خواستند شما کار  کنید.
 
خانم بنی‌فاطمه: نه، بعید می‌دانم به این دلیل مخالفت کرده باشند. احتمالا دلیل اصلی‌شان این بود که من سختی کمتری تحمل کنم، چون ایشان خیلی عاطفی هستند.
 
زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح معروف و همسرش
 آقای بنی‌فاطمه! چطور خانم‌تان را از شرطی که داشتند منصرف کردید؟
 
تا‌کنون نظرم را به کسی تحمیل نکرده‌ام ولی دوست دارم در مورد مسائلی که با هم اختلاف نظر داریم منطقی حرف بزنیم. ماجرای استعفای خانم هم از این قرار بود که ایشان دوست داشتند ادامه تحصیل  بدهند. پیشنهاد من هم این بود که با تمرکز بیشتری درس بخوانند، که در ‌‌‌نهایت قانع شدند.
 
ایشان بعد از اینکه مدرک کار‌شناسی فقه و مبانی حقوق را گرفتند دو سالی به‌خاطر بچه‌ها درس را‌‌‌ رها کردند اما  دوباره به اصرار من شروع کردند و اکنون ترم‌های پایانی کارشناسی ارشد هستند و اگر خدا بخواهد مقطع دکترا ادامه خواهند داد.

منبع: https://persianv.com

اين مطلب 151 بار مشاهده شده است